• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WAVE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WAVE. Jeżeli chcesz otworzyć plik WAVE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WAVE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WAVe PCM Sound Format N/A

Co to jest plik WAVE?

Plik audio o jakości CD, podobny do pliku .AIFF. Przechowuje nieskompresowany przebieg dźwięku w standardowym formacie. Pliki WAVE są częściej stosowane w systemach Windows, a pliki AIFF są bardziej powszechne na komputerach Macintosh.

Pliki WAVE najczęściej korzystają z rozszerzenia .WAV.

Jak otworzyć plik WAVE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WAVE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WAVE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WAVE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WAVE

Inne problemy z plikiem WAVE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WAVE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WAVE:

  • plik WAVE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WAVE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WAVE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WAVE
WAVE do MP3WAVE do MP4