• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WAV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WAV. Jeżeli chcesz otworzyć plik WAV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WAV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WAVe PCM Sound, Standard Windows Sound Format Microsoft

Co to jest plik WAV?

Plik WAV to plik audio, który wykorzystuje standardowy cyfrowy format plików audio wykorzystywany do przechowywania danych fali. Umożliwia zapisywanie nagrań audio przy różnym natężeniu próbkowania i bitratech i często są one zapisywane w formacie 44,1 KHz, 16-bitowym, który jest standardowym formatem dźwięku CD.

WAV jest skrótem od "Waveform Audio File Format" i jest wymawiany "wave". Pliki WAV są podobne do plików .AIF, ale są one oparte na formacie RIFF (Resource Interchange File Format), a nie w formacie pliku wymiany plików audio (AIFF). Pliki WAV są najczęściej widoczne na komputerach z systemem Windows, a pliki AIF są bardziej powszechne w systemach Macintosh.

Jak otworzyć plik WAV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WAV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WAV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WAV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WAV

Inne problemy z plikiem WAV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WAV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WAV:

  • plik WAV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WAV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WAV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WAV
WAV do CDAWAV do AACWAV do FLACWAV do M4AWAV do M4RWAV do MP3WAV do MP4WAV do OGGWAV do WMA