• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku W3D

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem W3D. Jeżeli chcesz otworzyć plik W3D, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku W3D

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Shockwave 3D Scene Export Format Adobe Systems

Co to jest plik W3D?

Plik używany przez program Adobe Director - program służący do tworzenia interaktywnej zawartości multimedialnej w sieci Web, na dyskach CD i DVD. Zapewnia scenę 3D i / lub animację, która została wyeksportowana z programu modelowania 3D innej firmy, a następnie importowana do programu Adobe Director w celu publikacji online.

Pliki W3D można włączyć do projektu filmu Adobe Director (plik DIR) lub odwołać się do aplikacji multimedialnej Shockwave, która została opublikowana w sieci. Odtwarzane są one przy użyciu odtwarzacza Adobe Shockwave Player, który został zastąpiony przez program Flash Player firmy Adobe.

Intel i Macromedia (nabyte przez firmę Adobe Systems) wspólnie utworzyły format W3D. Został zaprojektowany, aby umożliwić narzędzia modelowania 3D innej firmy eksportować sceny 3D, a następnie przesyłać je w sieci za pomocą odtwarzacza Shockwave Player.

Jak otworzyć plik W3D?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku W3D jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi W3D z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem W3D którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik W3D

Inne problemy z plikiem W3D

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem W3D nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami W3D:

  • plik W3D którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku W3D z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik W3D nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik