• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Visio Report Definition Format Microsoft

Co to jest plik VRD?

Definiuje parametry raportu utworzonego za pomocą programu Microsoft Visio. Zapisano w formacie XML. Podzielone na pięć części, w tym 1) tytuł i opis, 2) pola i nagłówki kolumn, 3) filtry wyboru informacji, 4) grupy zapisów, oraz 5) opis sposobu posortowania informacji.

Definicje raportów Visio można otwierać tylko za pomocą narzędzia Reporting Tool w programie Visio. Ta funkcja może uzyskać dostęp poprzez wybranie Tools & rarr.Report.

Jak otworzyć plik VRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VRD

Inne problemy z plikiem VRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VRD:

  • plik VRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik