• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VRB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VRB. Jeżeli chcesz otworzyć plik VRB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VRB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Veeam Backup Reversed Incremental Changes Format Veeam Software

Co to jest plik VRB?

Plik kopii zapasowej utworzony przez oprogramowanie Veeam Software do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania dla maszyn wirtualnych. Zapisuje przyrostowe dane kopii zapasowej od czasu wykonania pełnej kopii zapasowej (i zapisanej w pliku .VBK). Może być zapisany za pomocą kilku innych plików VRB, które zawierają sekwencję przyrostowych kopii zapasowych od pełnej kopii zapasowej.

Przyrostowa polityka tworzenia kopii zapasowych zapewnia bardziej wydajne użytkowanie dysku twardego, ponieważ oprogramowanie zapisuje zmienione dane od ostatniej kopii zapasowej. Wykorzystuje mniej miejsca na dysku niż wykonanie pełnej kopii zapasowej dla każdego punktu przywracania maszyny wirtualnej. Jeśli użytkownik chce przywrócić z każdego przyrostowego punktu zapasowego, oprogramowanie używa pełnej kopii zapasowej oraz każdego przyrostowego pliku kopii zapasowej w celu skonstruowania stanu maszyny w tym punkcie.

Jak otworzyć plik VRB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VRB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VRB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VRB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VRB

Inne problemy z plikiem VRB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VRB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VRB:

  • plik VRB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VRB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VRB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik