• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VPE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VPE. Jeżeli chcesz otworzyć plik VPE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VPE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Photoshop Extended Vanishing Point Format Adobe Systems

Co to jest plik VPE?

Plik utworzony przez rozszerzoną wersję Adobe Photoshop, profesjonalną aplikację do edycji grafiki. Zapisuje zanikające płaszczyzny punktu, które zostały określone przez projektanta na obrazie 2D. Może być importowany do programu After Effects, który łączy obraz 2D na różne obrazy reprezentowane przez samoloty.

Punkty zanikające są używane do określania geometrii 3D obrazu 2D, na przykład umieszczania płaszczyzn na obrazie, na którym patrzysz przez tunel lub na horyzoncie. Po zaimportowaniu do After Effects możesz dodać oświetlenie lub inne efekty, które sprawiają, że oryginalny obraz 2D wygląda w trójwymiarze.

Aby zaimportować plik VPE do programu After Effects, wybierz polecenie Plik & rarr. Importuj & rarr. Zniknięcie punktu (.Vpe) .... Aby utworzyć plik VPE w programie Photoshop Extended, wybierz polecenie Filtr & rarr. Zanik punktu ..., narysuj kształt swoich samolotów, a następnie wybierz "Eksportuj po skutkach" z okna Punkt zniknięcia.

Jak otworzyć plik VPE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VPE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VPE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VPE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VPE

Inne problemy z plikiem VPE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VPE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VPE:

  • plik VPE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VPE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VPE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik