• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VOB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VOB. Jeżeli chcesz otworzyć plik VOB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VOB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DVD Video Object Format N/A

Co to jest plik VOB?

Plik VOB to plik z filmami z dysku DVD, zazwyczaj przechowywany w folderze VIDEO_TS w katalogu głównym płyty DVD. Zawiera większość danych zapisanych na dysku zawierającym filmy wideo, audio, napisy, menu DVD i inne treści nawigacyjne. Pliki VOB są zwykle sformatowane jako strumienie systemu MPEG-2 i mogą być otwierane przez różne programy odtwarzania wideo.

Ponieważ większość komercyjnych płyt DVD korzysta z pewnego rodzaju ochrony praw autorskich, plik VOB wyodrębniony z dysku DVD może zostać zaszyfrowany, co może spowodować błąd podczas próby skopiowania pliku do innej lokalizacji. Istnieje wiele programów odszyfrowujących dostępnych do odtwarzania pliku VOB bez odpowiednich poświadczeń, jednak programy mogą być nielegalne w niektórych krajach.

Jak otworzyć plik VOB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VOB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VOB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VOB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VOB

Inne problemy z plikiem VOB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VOB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VOB:

  • plik VOB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VOB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VOB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VOB
VOB do AVIVOB do 3GAVOB do 3GPVOB do AMVVOB do BIKVOB do FLVVOB do H264VOB do MKVVOB do MOVVOB do MP4VOB do MPEGVOB do MPGVOB do WMV