• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VMT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VMT. Jeżeli chcesz otworzyć plik VMT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VMT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Valve Material Type Format Valve

Co to jest plik VMT?

Materiał, który można zastosować do dwuwymiarowej powierzchni obiektu utworzonego przy użyciu silnika Źródło Valve. Zawiera informacje, które silnik Source używa do wizualnego, fizycznego i naturalnego symulowania powierzchni.

Każdy plik VMT zawiera nazwę tekstury, typ powierzchni i parametry cieniowania. Może zawierać także informacje o zastępstwie (dla powierzchni, które nie mogą być renderowane) oraz serwery proxy (które zmieniają właściwości renderowania materiału.

VMT oznacza "Typ materiału zaworowego".

Jak otworzyć plik VMT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VMT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VMT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VMT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VMT

Inne problemy z plikiem VMT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VMT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VMT:

  • plik VMT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VMT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VMT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik