• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VLC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VLC. Jeżeli chcesz otworzyć plik VLC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VLC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VLC Media Player Format VideoLAN

Co to jest plik VLC?

Lista odtwarzania mediów używana przez program VLC media player, darmowy, wieloplatformowy program odtwarzania dźwięku i wideo. Zapisuje listę odtwarzania w tym samym formacie, co pliki .M3U i .PLS, ale korzysta z rozszerzenia pliku ".Vlc", tak aby był on rozpoznawany przez program VLC media player.

Listy odtwarzania VLC można utworzyć zmieniając nazwę pliku M3U lub PLS z rozszerzeniem ".Vlc". I odwrotnie, aby użyć pliku listy odtwarzania VLC z innym odtwarzaczem multimedialnym, można zmienić nazwę rozszerzenia ".Vlc" na ".M3u" lub ".pl".

Jak otworzyć plik VLC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VLC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VLC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VLC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VLC

Inne problemy z plikiem VLC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VLC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VLC:

  • plik VLC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VLC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VLC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik