• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VIMRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VIMRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik VIMRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VIMRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Vim Runtime Configuration Format N/A

Co to jest plik VIMRC?

Plik ustawień używany przez Vima, program do edycji tekstów często używany przez twórców kodu źródłowego i administratorów systemów. Zapisuje domyślne ustawienia edytora po jego otwarciu. Umożliwia użytkownikom dostosowanie opcji edytora.

Pliki VIMRC są zapisywane w formacie zwykłego tekstu. Przechowują serię instrukcji, z których każdy może być uruchamiany ręcznie w edytorze Vim, wpisując znak dwukropka "" i wprowadzając polecenie. Wspólne ustawienia obejmują właściwości wcięcia tekstu oraz kolory okien i czcionek.

W systemach z systemem Unix (Linux, Mac OS X itd.) Pliki VIMRC są zapisywane w katalogu domowym użytkownika jako plik ukryty bez przedrostku nazwy pliku (~ / .Vimrc).

gVim, edytor Windows Vim, zamiast pliku .Vimrc, używa pliku o nazwie _vimrc.

Jak otworzyć plik VIMRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VIMRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VIMRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VIMRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VIMRC

Inne problemy z plikiem VIMRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VIMRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VIMRC:

  • plik VIMRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VIMRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VIMRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik