• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VHDX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VHDX. Jeżeli chcesz otworzyć plik VHDX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VHDX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows 8 Hyper-V Virtual Hard Disk Format Microsoft

Co to jest plik VHDX?

Obraz dysku obsługiwany przez systemy operacyjne Windows 8 i Windows Server 8. Rozszerza format .VHD o nowe możliwości, takie jak usprawnienia wydajności, mechanizmy zapobiegania korupcji danych i maksymalny dopuszczalny rozmiar 16TB.

Microsoft Windows Server 8 zawiera technologię Microsoft Hyper-V, która umożliwia wykorzystanie obrazów dysków do ładowania maszyn wirtualnych.

Jak otworzyć plik VHDX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VHDX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VHDX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VHDX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VHDX

Inne problemy z plikiem VHDX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VHDX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VHDX:

  • plik VHDX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VHDX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VHDX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik