• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VHD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VHD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VHD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VHD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Virtual Hard Disk Format Microsoft

Co to jest plik VHD?

Plik obrazu dysku twardego używany przez wirtualny komputer Microsoft Windows. Zapisuje dane w jednym pliku działającym jako pojedynczy dysk twardy. Może być używany do instalowania wielu systemów operacyjnych na pojedynczym komputerze, testowania programów lub uruchamiania starszych aplikacji.

Specyfikacja formatu obrazu w formacie VHD jest dostępna jako licencja bezpłatna od czerwca 2005.

Możesz ręcznie sprawdzić zawartość pliku VHD za pomocą 7-Zip.

Jak otworzyć plik VHD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VHD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VHD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VHD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VHD

Inne problemy z plikiem VHD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VHD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VHD:

  • plik VHD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VHD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VHD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VHD
VHD do OVFVHD do HDDVHD do OVAVHD do PVMVHD do TIBVHD do VMDK