• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VFD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VFD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VFD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VFD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Virtual PC Virtual Floppy Disk Image Format Microsoft

Co to jest plik VFD?

Plik obrazu dysku używany przez Microsoft Virtual PC, oprogramowanie emulacji dla systemów operacyjnych Windows. Zapisuje dane na dyskietkę o pojemności 1,44 MB w surowym formacie. Umożliwia zamontowanie i rozpoznawanie dysku "wirtualnego", tak jakby był to dysk fizyczny.

Ponieważ dyskietki nie są często dołączane do nowych systemów komputerowych, pliki VFD mogą być używane jako substytut.

Jak otworzyć plik VFD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VFD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VFD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VFD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VFD

Inne problemy z plikiem VFD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VFD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VFD:

  • plik VFD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VFD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VFD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik