• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VDI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VDI. Jeżeli chcesz otworzyć plik VDI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VDI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VirtualBox Disk Image Format Oracle

Co to jest plik VDI?

Format dysku wirtualnego używany przez Oracle VM VirtualBox, open-source program do wirtualizacji komputerów stacjonarnych. Może być zamontowany jako dysk twardy na platformach Mac, Windows i Unix. Pozwala użytkownikom na uruchamianie programów napisanych dla różnych systemów operacyjnych w środowisku wirtualnym o dużej szybkości.

Firma Sun Microsystems przejęła xVM VirtualBox z innotek na początku 2008 roku. Następnie firma Oracle przejęła firmę Sun Microsystems w 2010 roku i obecnie rozwija VM VirtualBox.

Jak otworzyć plik VDI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VDI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VDI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VDI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VDI

Inne problemy z plikiem VDI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VDI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VDI:

  • plik VDI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VDI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VDI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VDI
VDI do HDDVDI do ASHDISCVDI do OVAVDI do RAWVDI do VMDK