• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VDATA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VDATA. Jeżeli chcesz otworzyć plik VDATA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VDATA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Vaulty Hide Picture Image Format Squid Tooth

Co to jest plik VDATA?

Plik utworzony przez Vaulty, aplikację na Androida, służącą do ukrywania i przechowywania tajnych zdjęć i filmów na urządzeniach z Androidem. Zawiera zakodowany obraz lub plik wideo, np. Pliki .PNG, .JPG lub .3GP.

Pliki VDATA często są nazwane przy użyciu ciąg liczb, a następnie ukryte w folderze DCIM / Vaulty na karcie SD urządzenia z systemem Android.

Aby odzyskać obraz z pliku VDATA, użyj edytora Hex, takiego jak Edytor szesnastkowy HxD i wykonaj następujące kroki:

Najpierw otwórz plik VDATA z edytorem Hex i poszukaj słowa "ukryte" na początku sekcji po prawej stronie. Jeśli plik nie zawiera "ukrytych" w prawej kolumnie, to jest to plik wideo i wystarczająca zmiana rozszerzenia pliku wystarczy, aby ją otworzyć. Możesz zmienić nazwę rozszerzenia pliku VDATA na .MP4 lub 3GP i otworzyć go w odtwarzaczu multimedialnym.

W przypadku zdjęć usuń "ukryte" z nazwy pliku. Okno ostrzega Cię o wprowadzonych zmianach. Kliknij przycisk OK i zapisz zmiany wprowadzone do pliku. Wróć do folderu zdjęć i zmień nazwę pliku z rozszerzenia VDATA na JPG lub PNG. Teraz plik obrazu będzie widoczny w dowolnej przeglądarce zdjęć.

Jak otworzyć plik VDATA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VDATA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VDATA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VDATA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VDATA

Inne problemy z plikiem VDATA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VDATA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VDATA:

  • plik VDATA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VDATA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VDATA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik