• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VirtualDrive CD Image Format H+H

Co to jest plik VCD?

Plik VCD to obraz dysku na płycie CD lub DVD i jest rozpoznawany przez system Windows jako dysk rzeczywisty, nawet jeśli dane znajdują się na dysku twardym. Pliki VCD umożliwiają używanie dysków CD i DVD bez konieczności korzystania z dysków fizycznych i jest przydatna przy montażu dysków na komputerach sieciowych.

Jak otworzyć plik VCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VCD

Inne problemy z plikiem VCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VCD:

  • plik VCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VCD
VCD do ISOVCD do ASHDISCVCD do B5TVCD do BWIVCD do DAAVCD do MP4VCD do NRGVCD do TOASTVCD do UIF