• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBR. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GIMP Parametric Brush Format GIMP

Co to jest plik VBR?

Pędzel parametryczny używany przez GIMP, wieloplatformowy program do edycji zdjęć działający w systemie X Windows. Zawiera kształt, który można pomalować na płótnie. Może być zmieniany w celu rysowania większymi lub mniejszymi szczotkami.

Szczotki parametryczne można tworzyć za pomocą Edytora pędzla GIMP. Kilka wbudowanych plików VBR można znaleźć w katalogu /share/gimp/2.0/brushes/ instalacji GIMP.

Jak otworzyć plik VBR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBR

Inne problemy z plikiem VBR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBR:

  • plik VBR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik