• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBM. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Veeam Backup Metadata Format Veeam Software

Co to jest plik VBM?

Plik kopii zapasowej utworzony przez oprogramowanie Veeam do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania maszyn wirtualnych. Zawiera metadane opisujące kopie zapasowe, które zostały wykonane i zapisane w pliku pełnego kopii zapasowej .VBK (a także w plikach archiwalnych przyrostowych VRB).

Pliki kopii zapasowych VBM mogą być dołączone do plików kopii zapasowych VBK i VRB. Chociaż nie są konieczne przywracanie kopii zapasowej, zapewniają znacznie większą wydajność podczas tworzenia kopii zapasowej, ponieważ przechowują informacje przechowywane w pamięci podręcznej, które mogą być wykorzystywane przez oprogramowanie, a nie ponownie odkryte w plikach kopii zapasowych. Z tego powodu, jeśli masz zarówno plik VBK, jak i plik VBM, podczas odtwarzania należy wybrać plik VBM.

Jak otworzyć plik VBM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBM

Inne problemy z plikiem VBM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBM:

  • plik VBM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik