• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBE. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Visual Basic Encoded Script Format Microsoft

Co to jest plik VBE?

Skrypt napisany w języku VBScript, języka programowania, który jest wersją Visual Basic. Przechowuje kod źródłowy w zakodowanym formacie, tak aby nie był rozpoznawalny. Uruchom natywnie w systemie Windows przez hosta skryptów systemu Windows (wscript.Exe lub cscript.Exe).

Pliki VBE mogą zawierać wirusy, więc nie otwieraj pliku VBE, jeśli jest to nieznany załącznik do poczty e-mail.

Jak otworzyć plik VBE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBE

Inne problemy z plikiem VBE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBE:

  • plik VBE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik