• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik VAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Annotated Speech Format Dialogic

Co to jest plik VAP?

Plik nagrywania głosu utworzony w formacie pliku VAP w formacie Dialogic. Zawiera zindeksowaną lub zaintrygowaną kolekcję plików .VOX lub .WAV, używających kodowania ADPCM (Adaptive Differential Pululation Code Modulation) oraz określonych częstotliwości próbkowania.

Pliki VAP są używane do przechowywania wielu nagrań głosowych w jednym pliku i nawigacji w oprogramowaniu lub sprzęcie.

Jak otworzyć plik VAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VAP

Inne problemy z plikiem VAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VAP:

  • plik VAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik