• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UZIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UZIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik UZIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UZIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
FreeBSD Compressed Disk Image Format Maxim Sobolev

Co to jest plik UZIP?

Obraz dysku skompresowanego utworzony przez mkuzip, narzędzie do kompresji FreeBSD. Kompresuje obraz dysku, taki jak plik .UFS, dzięki czemu może być odczytywany w czasie wykonywania przez narzędzie geom_uzip FreeBSD. Służy do zmniejszenia rozmiaru pliku obrazu dysku kosztem dodatkowego czasu procesora podczas odczytywania obrazu.

Pliki UFS są przechowywane z małym skryptem na początku obrazu. Pozwala to na uruchamianie jak każdy inny skrypt powłoki.

Pliki UZIP można zobaczyć przy użyciu wielu rozszerzeń plików .UFS.UZIP.

Jak otworzyć plik UZIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UZIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UZIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UZIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UZIP

Inne problemy z plikiem UZIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UZIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UZIP:

  • plik UZIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UZIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UZIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik