• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UWL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UWL. Jeżeli chcesz otworzyć plik UWL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UWL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel WordPerfect User Word List Format Corel

Co to jest plik UWL?

Plik używany przez programy sprawdzania pisowni w programie Corel WordPerfect i Novell GroupWise w edytorach tekstowych. Zawiera listę słów dodanych przez użytkownika, które są rozpoznawane i sprawdzane przez moduł sprawdzania pisowni w dokumencie.

Pliki UWL są zapisywane w formacie "WTXXYY.UWL", gdzie "XX" jest wersją programu, a "YY" jest kodem języka lub lokalizacji pochodzenia (eG, "USA" dla języka angielskiego w USA).

Starsze pliki UWL mogą być importowane do nowszych wersji programu WordPerfect, zmieniając ich nazwy w pliku UWL. W niektórych wersjach programu można także aktualizować starsze pliki w nowszych formatach programu, korzystając z opcji Lista użytkowników w sprawdzeniu pisowni.

Jak otworzyć plik UWL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UWL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UWL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UWL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UWL

Inne problemy z plikiem UWL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UWL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UWL:

  • plik UWL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UWL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UWL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik