• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku URL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem URL. Jeżeli chcesz otworzyć plik URL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku URL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Internet Shortcut - URL - Uniform Resource Locator N/A

Co to jest plik URL?

Plik URL to plik skrótu, do którego odnoszą się przeglądarki internetowe, takie jak Microsoft Internet Explorer (MSIE), Apple Safari i Google Chrome. Zawiera adres internetowy i może również przechowywać odwołanie do pliku ikona favicon.Ico, który jest wyświetlany jako ikona pliku skrótów.

Pliki URL otwierają witrynę internetową, na przykład adres internetowy, w domyślnej przeglądarce użytkownika. Zazwyczaj lokalizację skrótów można wyświetlić, otwierając plik w edytorze tekstowym, takim jak Microsoft Notepad lub Apple TextEdit.

Aby utworzyć plik URL w systemie Windows, wystarczy przeciągnąć adres URL z okna przeglądarki na pulpit. Tworzy plik adresu URL, który otworzy adres, gdy zostanie dwukrotnie kliknięty. Jeśli przeciągasz adres URL na pulpit na komputerze Mac, zamiast tego utworzy plik .WEBLOC.

Oto przykład danych zawartych w pliku adresu URL: {000214A0-0000-0000-C000-000000000046}] Prop3 = 19,2 [InternetShortcut] URL = [Adres URL] IDList =

System Microsoft Windows nie wyświetla rozszerzenia ".Url", nawet jeśli istnieje w nazwie pliku. Z tego powodu pliki URL zapisane za pomocą przeglądarek internetowych Windows będą wyświetlane tylko z przedrostkiem nazwy pliku.

Jak otworzyć plik URL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku URL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi URL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem URL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik URL

Inne problemy z plikiem URL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem URL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami URL:

  • plik URL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku URL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik URL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik