• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UOS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UOS. Jeżeli chcesz otworzyć plik UOS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UOS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unified Office Format Spreadsheet Format N/A

Co to jest plik UOS?

Plik arkusza kalkulacyjnego utworzony w formacie Uniform Office Format (UOF), chińskim formacie plików przeznaczonych dla aplikacji biurowych. Zapisuje arkusz kalkulacyjny przy użyciu technologii XML i kompresji, a zatem jest podobny, ale niezgodny z normami Microsoft Office Open XML (.XLSX) i OASIS OpenDocument (.ODS).

Pliki UOS mogą być otwierane przez OpenOffice.Org oraz niektóre warianty OOO.

UOF oznacza również Unified Office Format.

Jak otworzyć plik UOS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UOS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UOS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UOS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UOS

Inne problemy z plikiem UOS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UOS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UOS:

  • plik UOS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UOS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UOS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik