• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UNL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UNL. Jeżeli chcesz otworzyć plik UNL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UNL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Garmin MapSource Unlock Format Garmin

Co to jest plik UNL?

Plik kopii zapasowej utworzony przez program MapSource, program służący do zarządzania mapami urządzeń nawigacyjnych firmy Garmin. Zawiera kody odblokowujące dla map. Używany jako kopia zapasowa, dzięki czemu kody można przywrócić z powrotem do urządzenia Garmin.

Aby utworzyć plik UNL w programie MapSource, wybierz opcję Utilities & rarr. Odblokuj Mapy, kliknij "Dalej" i wybierz "Kopiuj moje kody odblokowujące do pliku". Aby odblokować kody odblokowania, wybierz opcję Utilities & rarr. Odblokuj Mapy, kliknij przycisk "Dalej", wybierz "Pobierz i zrestartuj wszystkie moje kody odblokowujące, kliknij" Dalej ", a następnie wybierz" Pobieranie kodów odblokowujących z pliku na moim komputerze ".

Kody odblokowania są specyficzne dla pojedynczej jednostki GPS zakupionej od firmy Garmin. Z tego powodu nie można używać pliku UNL do odblokowywania map na wielu urządzeniach firmy Garmin.

Jak otworzyć plik UNL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UNL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UNL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UNL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UNL

Inne problemy z plikiem UNL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UNL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UNL:

  • plik UNL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UNL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UNL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik