• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik UDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Data Link Format Microsoft

Co to jest plik UDL?

Plik Universal Data Link (UDL) używany przez aplikacje Windows do określania informacji o połączeniach z dostawcą danych. Definiuje typ dostawcy danych, ciąg połączenia, nazwę użytkownika i hasło oraz inne właściwości, takie jak limity czasu połączeń. Może być również używany do testowania połączenia z źródłem danych.

Pliki UDL mogą być edytowane przy użyciu wewnętrznego narzędzia Windows o nazwie Właściwości łącza danych. Mogą być edytowane za pomocą edytora tekstu, ponieważ są zapisywane w formacie zwykłego tekstu.

Plik UDL można utworzyć, tworząc pusty plik tekstowy i zmieniając jego rozszerzenie na ".Udl". Aby edytować wynikowy plik, kliknij go dwukrotnie w systemie Windows, co spowoduje otwarcie okna dialogowego Właściwości odnośnika danych.

Jak otworzyć plik UDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UDL

Inne problemy z plikiem UDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UDL:

  • plik UDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik