• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UDC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UDC. Jeżeli chcesz otworzyć plik UDC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UDC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe User Dictionary Format Adobe Systems

Co to jest plik UDC?

Plik używany przez program InDesign, aplikacja do publikowania na pulpicie i projektowania stron. Zawiera listę wyrazów używaną przez moduł sprawdzania pisowni oprogramowania. Może przechowywać wyjątki i słowa zdefiniowane przez użytkownika, a także słowa z słownika.

Słowniki InDesign można uzyskać, wybierając Edycja & rarr. Preferencje & rarr. Słownik w systemie Windows lub InDesign & rarr. Preferencje & rarr. Słownik w systemie Mac OS X. Pliki UDC często są używane do udostępniania słowników niestandardowych między wieloma użytkownikami w firmie.

Jak otworzyć plik UDC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UDC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UDC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UDC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UDC

Inne problemy z plikiem UDC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UDC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UDC:

  • plik UDC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UDC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UDC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik