• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UCF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UCF. Jeżeli chcesz otworzyć plik UCF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UCF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WebEx Universal Communications Format Cisco Systems

Co to jest plik UCF?

Plik używany przez WebEx, internetowy telefon i program wideokonferencji. Zawiera wideo, audio, pliki Flash, strony internetowe i nagrania WebEx .WRF. Służy do komunikacji treści multimedialnych podczas konferencji online. Stojaki na "Universal Communications Format".

Pliki UCF zawierają wbudowaną zawartość multimedialną utworzoną przez inne programy. Użytkownicy muszą mieć odpowiedni program, aby wyświetlić zawartość. Na przykład plik UCF zawierający zawartość .WMV można przeglądać w programie Windows Media Player.

Aby zweryfikować, że uczestnicy spotkania mogą wyświetlać pliki UCF, wybierz opcję "Żądanie uczestników sprawdzania, czy uczestnicy spotkania mają dostęp do multimediów" podczas planowania spotkania w programie WebEx.

Pliki UCF można utworzyć za pomocą zestawu narzędzi do przesyłania komunikatów internetowych WebEx, zawierającego program o nazwie WebEx Document Manager. Ten program działa jako samodzielna aplikacja lub jako wtyczka do przeglądarki. Użytkownicy muszą mieć zainstalowaną wersję programu Microsoft PowerPoint, aby włączyć oprogramowanie.

Jak otworzyć plik UCF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UCF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UCF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UCF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UCF

Inne problemy z plikiem UCF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UCF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UCF:

  • plik UCF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UCF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UCF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik