• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku U3P

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem U3P. Jeżeli chcesz otworzyć plik U3P, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku U3P

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
U3 Platform Install Format SanDisk

Co to jest plik U3P?

Plik U3P jest przenośną aplikacją zapisaną na U3 Smart Drive, specjalnym typie pamięci flash USB zawierającym platformę U3 Launchpad. Zawiera plik wykonywalny programu i dane konfiguracyjne. Pliki U3P umożliwiają uruchamianie programu z dysku flash na dowolnym komputerze z systemem Windows i w razie potrzeby można zainstalować niektóre pliki na komputerze lokalnym.

Pliki U3P są zapisywane w formacie skompresowanym .ZIP. Mogą zawierać cztery katalogi: dane, urządzenie, host i manifest. Katalog hosta zawiera plik .EXE. Katalog manifestu zapisuje informacje o konfiguracji aplikacji (plik .UI3I) i ikonę programu.

Często U3 Launchpad jest instalowany na smartfonach U3 takich producentów jak SanDisk, Verbatim, Kingston, Memorex i Intuix. Aby ręcznie zainstalować U3P Launchpad, pobierz i uruchom U3 Launchpad Installer, który jest dostępny bezpłatnie z firmy SanDisk. Program U3 Launchpad można usunąć z dysków flash USB za pomocą narzędzia SanDisk Launchpad Removal Tool.

Program U3 Launchpad działa, gdy dysk USB jest włożony do portu USB komputera. Programy U3P są następnie udostępniane z poziomu interfejsu użytkownika podobnego do menu Start systemu Windows.

SanDisk U3 Launchpad został przerwany i nie jest już obsługiwany.

Jak otworzyć plik U3P?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku U3P jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi U3P z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem U3P którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik U3P

Inne problemy z plikiem U3P

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem U3P nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami U3P:

  • plik U3P którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku U3P z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik U3P nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik