• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik TXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Simple Text Format N/A

Co to jest plik TXT?

Plik TXT to standardowy dokument tekstowy zawierający niesformatowany tekst. Jest rozpoznawany przez dowolny edytor tekstowy lub edytor tekstowy i może być przetwarzany przez większość innych programów.

Pliki TXT są użyteczne do przechowywania informacji w zwykłym tekście bez specjalnego formatowania poza podstawowymi czcionkami i stylami czcionek. Plik ten jest powszechnie używany do nagrywania notatek, instrukcji i innych podobnych dokumentów, które nie muszą wyglądać w określony sposób. Jeśli szukasz utworzenia dokumentu o większej liczbie funkcji formatowania, na przykład raportu, biuletynu lub wznowienia, powinieneś poszukać pliku .DOCX, który jest używany przez popularny program Microsoft Word.

Jeśli komputer z systemem Windows, Notatnik i Wordpad są dostarczane z systemem operacyjnym (OS) i umożliwiają tworzenie i edytowanie plików TXT. Jeśli masz komputer z systemem macOS (OS X), TextEdit jest dołączony do systemu operacyjnego i jest dobrym rozwiązaniem do tworzenia i edytowania plików TXT.

Różne urządzenia sprzętowe, takie jak smartfony i Amazon Kindle oraz przeglądarki internetowe, takie jak Chrome i Firefox, rozpoznaje także zwykłe pliki tekstowe.

Nowy tekst Document.Txt - domyślna nazwa pliku Microsoft Windows udostępnia nowe dokumenty tekstowe utworzone za pomocą menu kontekstowego (kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz polecenie Nowy & rarr Dokument tekstowy).

README.Txt - plik tekstowy powszechnie dołączony do instalatorów oprogramowania zawierający informacje o oprogramowaniu. Przed użyciem oprogramowania użytkownicy powinni często przeczytać ten plik.

Jak otworzyć plik TXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TXT

Inne problemy z plikiem TXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TXT:

  • plik TXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TXT
TXT do ASCIITXT do ASCTXT do AWWTXT do CBRTXT do DOCTXT do DOCXTXT do EPUBTXT do LWPTXT do ODTTXT do PDFTXT do RTFTXT do SNBTXT do SRTTXT do STW