• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik TXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Grand Theft Auto III Texture Dictionary Renderware

Co to jest plik TXD?

Archiwum tekstur lub małych plików obrazów bitmapowych. Mogą być odwoływane przez gry lub inne programy obsługujące silnik Renderware 3D. Może być odwzorowany teksturą na obiekty 3D, aby zmienić wygląd.

Pliki TXD są odczytywane przez gry, takie jak Grand Theft Auto (GTA) i Tony Hawk's American Wasteland. Są one używane przez gry na obu komputerach PC i konsolach PlayStation.

Tekstury w plikach TXD mogą być użyte do modyfikowania wyglądu obiektów w grze wideo. Przykłady obejmują prace malarskie samochodu, styl t-shirtów lub reklamy billboardowe. Mogą być przeglądane przy użyciu różnych narzędzi dla Windows lub TXD Viewer dla PS2.

Jak otworzyć plik TXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TXD

Inne problemy z plikiem TXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TXD:

  • plik TXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik