• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TTF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TTF. Jeżeli chcesz otworzyć plik TTF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TTF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TrueType Font Format Apple

Co to jest plik TTF?

Plik TTF to format pliku czcionek utworzony przez firmę Apple, ale używany zarówno na platformach Macintosh, jak i Windows. Może być zmieniany na dowolny rozmiar bez utraty jakości i wygląda tak samo, jak na wydruku.

Czcionka TrueType jest najpopularniejszym formatem czcionki używanym zarówno przez platformy systemu Mac OS X jak i Windows.

Jak otworzyć plik TTF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TTF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TTF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TTF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TTF

Inne problemy z plikiem TTF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TTF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TTF:

  • plik TTF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TTF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TTF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik