• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TNY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TNY. Jeżeli chcesz otworzyć plik TNY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TNY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TiNY Bitmap Image Atari

Co to jest plik TNY?

Animowana sekwencja obrazów używana przez systemy Atari ST, które zostały przerwane w 1993 roku. Zawiera wiele ramek animacji bitmapowej, jak również czas trwania i szybkość sekwencji. Służy do tworzenia animowanych obrazów o różnych rozdzielczościach.

Pliki TNY są również przechowywane w plikach o małej rozdzielczości (pliki .TN1), pliki średniej wielkości (.TN2) oraz pliki o wysokiej rozdzielczości (.TN3).

Jak otworzyć plik TNY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TNY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TNY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TNY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TNY

Inne problemy z plikiem TNY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TNY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TNY:

  • plik TNY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TNY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TNY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik