• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TMX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TMX. Jeżeli chcesz otworzyć plik TMX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TMX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Translation Memory EXchange Format Localization Industry Standards Association

Co to jest plik TMX?

Plik utworzony w formacie TMX (Translation Memory Exchange), otwartej standardzie XML służącej do wymiany danych z pamięci tłumaczeniowej (TM) utworzonych przez aplikacje wspomagane komputerowo (CAT) i aplikacje lokalizacyjne. Może zapisywać słowa lub frazy, które zostały przetłumaczone z jednego języka na inny. Służy do przenoszenia pamięci tłumaczeniowej pomiędzy różnymi narzędziami i dostawcami.

Format TMX został opracowany przez LISA (Localization Industry Standards Association), który następnie wydał standard na licencji Creative Commons.

Jak otworzyć plik TMX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TMX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TMX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TMX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TMX

Inne problemy z plikiem TMX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TMX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TMX:

  • plik TMX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TMX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TMX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik