• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik TLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BioWare Talk Table Format BioWare

Co to jest plik TLK?

Plik dialogowy językowy używany przez gry strzelanki pierwszej generacji BioWare. Zawiera ciągi dialogowe wyświetlane podczas rozgrywki i umożliwia grę posiadanie wielu lokalizacji dla różnych języków. Wspierany przez Aurora Engine i Infinity Engine firmy BioWare.

Pliki TLK są często nazywane dialog.Tlk i znajdują się w katalogu instalacyjnym gry.

Przykładowe gry wykorzystujące pliki TLK to Neverwinter Nights i Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR).

Jak otworzyć plik TLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TLK

Inne problemy z plikiem TLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TLK:

  • plik TLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik