• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Gzip Compressed TAR Archive N/A

Co to jest plik TGZ?

Archiwum plików Unix .TAR skompresowane kompresją Gnu Zip (.GZIP). Używa archiwum TAR do łączenia plików razem i kompresji Gzip w celu zmniejszenia rozmiaru pliku. Często używane w systemach Unix i Linux. Pierwotnie utworzony jako wersja skrótowa rozszerzenia złożonego .TAR.GZ.

Aby rozpakować plik TGZ i wyodrębnić zarchiwizowane pliki w jednym kroku na linii poleceń systemu Unix, wpisz to polecenie:

tar -xzvf nazwa_pliku.Tgz

To polecenie dekompresuje plik Gzip, a następnie wydobywa pliki z archiwum TAR.

Pliki TGZ są używane jako pakiety instalacyjne dla niektórych dystrybucji Linuksa. Dlatego rozszerzenie ".Tar.Gz" jest czasami używane w archiwach, a rozszerzenia ".Tgz" używane są dla instalatorów.

Jak otworzyć plik TGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TGZ

Inne problemy z plikiem TGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TGZ:

  • plik TGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TGZ
TGZ do DEBTGZ do PKGTGZ do RPMTGZ do SLP