• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TGA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TGA. Jeżeli chcesz otworzyć plik TGA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TGA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Truevision TarGA Bitmap Image Avid Technology

Co to jest plik TGA?

Plik TGA to plik zapisany w formacie graficznym rastrowym zaprojektowanym przez Truevision. Obsługuje 8, 16, 24 lub 32 bity na piksel, maksymalnie 24 bity dla kolorów RGB i 8-bitowego kanału alfa. Pliki TGA są często używane do przechowywania plików tekstur, do których odnoszą się gry wideo 3D.

W 1989 r. Firma Truevision wprowadziła nowe rozszerzenia do formatu Targa, aby zaspokoić potrzeby profesjonalistów grających w grach. Przykłady dodatkowych rozszerzeń to: Data i godzina utworzenia pliku Nazwa autora i komentarze Typ kanału alfanumerycznego Współczynnik kształtu piksela Wartość gamma Skalowana kopia znaczka pocztowego obrazu (obraz "miniatura") Format Targa, oznaczający Truevision Advanced Raster Graphics Adapter, został zaprojektowany przez Truevision (obecnie Pinnacle Systems) w 1984 roku do użytku z jego pierwszym programem do obsługi wideo.

Jak otworzyć plik TGA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TGA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TGA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TGA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TGA

Inne problemy z plikiem TGA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TGA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TGA:

  • plik TGA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TGA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TGA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TGA
TGA do JPGTGA do PSDTGA do TIF