• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TEXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TEXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik TEXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TEXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Simple Text Format N/A

Co to jest plik TEXT?

Dokument zawierający niesformatowany tekst ASCII. Używany do dokumentów, które nie wymagają formatowania, co zmniejsza rozmiar pliku. Na przykład pliki dziennika i pliki readme to często zwykłe dokumenty tekstowe. Mogą być otwierane zarówno w podstawowych edytorach tekstowych, jak iw zaawansowanych edytorach tekstowych.

Zwykłe dokumenty tekstowe najczęściej używają rozszerzenia .TXT.

Jak otworzyć plik TEXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TEXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TEXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TEXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TEXT

Inne problemy z plikiem TEXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TEXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TEXT:

  • plik TEXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TEXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TEXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TEXT
TEXT do ASC