• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TAR.XZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TAR.XZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TAR.XZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TAR.XZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XZ Compressed TAR Archive Format Tukaani

Co to jest plik TAR.XZ?

Plik utworzony przy użyciu narzędzi do archiwizacji Tar i narzędzi kompresji XZ. Zawiera archiwum .TAR, które zostało skompresowane przy użyciu kompresji .XZ, która kompresuje się z dużym współczynnikiem.

Pliki TAR.XZ są częściej postrzegane jako pliki .TXZ.

Jak otworzyć plik TAR.XZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TAR.XZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TAR.XZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TAR.XZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TAR.XZ

Inne problemy z plikiem TAR.XZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TAR.XZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TAR.XZ:

  • plik TAR.XZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TAR.XZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TAR.XZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik