• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik TAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Standard Archive Format, Tape Archive Jean-loup Gailly

Co to jest plik TAR?

Archronie Tar utworzone przez tar, narzędzie uniksowe służące do pakowania plików razem. Zawiera wiele plików przechowywanych w formacie nieskompresowanym. Zwykle skompresowane do pliku .GZ przy użyciu kompresji GNU Zip.

Nazwa pliku z rozszerzeniem ".Tar.Gz" jest archiwum TAR, które zostało skompresowane przy użyciu kompresji GNU Zip. Te "tarby" można również zobaczyć przy użyciu rozszerzenia .TGZ.

Jak otworzyć plik TAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TAR

Inne problemy z plikiem TAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TAR:

  • plik TAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku TAR
TAR do ZIP