• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SXW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SXW. Jeżeli chcesz otworzyć plik SXW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SXW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Writer Document Format Oracle

Co to jest plik SXW?

Dokument przetwarzania programu Word utworzony pierwotnie przez program StarOffice Writer, procesor tekstowy dołączony do pakietu StarOffice. Opierając się na formacie XML OpenDocument i jest kompatybilny z programem Apache OpenOffice (poprzednio OpenOffice.Org), następcą StarOffice Writer.

Apache OpenOffice używa plików .ODT do zapisywania dokumentów.

StarOffice został opracowany przez Sun Microsystems, który został przejęty przez firmę Oracle. Star Office stał się Open Office, komercyjnym produktem firmy Oracle. Open Office to ten sam produkt, co Wolne Apache OpenOffice, z wyjątkiem Open Office zawiera pakiet pomocy technicznej.

Jak otworzyć plik SXW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SXW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SXW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SXW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SXW

Inne problemy z plikiem SXW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SXW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SXW:

  • plik SXW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SXW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SXW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik