• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SXM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SXM. Jeżeli chcesz otworzyć plik SXM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SXM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org 1.0 Math Format Oracle

Co to jest plik SXM?

Matematyka pierwotnie stworzona przez StarMath, ale nadal wspierana przez Apache OpenOffice Math (poprzednio część OpenOffice.Org), następca StarMath. Zapisuje formułę matematyczną przy użyciu starszego formatu plików, zanim Apache OpenOffice zastosuje specyfikację OpenDocument.

StarMath użył plików .SM przez wersję 5. Jednak StarMath 6 i Apache OpenOffice w wersji 1 używają formatu SXM. Formuły matematyczne Apache OpenOffice używają rozszerzenia .ODF (OpenDocument Formula).

Jak otworzyć plik SXM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SXM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SXM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SXM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SXM

Inne problemy z plikiem SXM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SXM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SXM:

  • plik SXM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SXM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SXM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik