• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SWF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SWF. Jeżeli chcesz otworzyć plik SWF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SWF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ShockWave Flash, Animated Vector Format For The Internet Adobe Systems

Co to jest plik SWF?

Plik SWF to animacja utworzona za pomocą programu Adobe Flash, która może być odtwarzana przez program Flash Player lub przeglądarka internetowa z zainstalowaną wtyczką Flash. Może zawierać grafikę tekstową, wektorową i rastrową oraz interaktywną treść napisaną w języku ActionScript.

Pliki SWF są powszechnie używane do przenoszenia animowanej grafiki, wideo i dźwięku do internetu. Są to również popularne sposoby dostarczania gier opartych na przeglądarce. Ponieważ pliki SWF zawierają skompilowane języki ActionScript i nośniki skompresowane, nie mają być edytowane. Aby zmodyfikować animację Flash, zaleca się edycję oryginalnego pliku .FLA.

SWF (wymawiane "Swiff") był pierwotnie skrótem od "Shockwave Flash", ponieważ format SWF został zaprojektowany dla odtwarzacza Shockwave Player. Jednak w miarę, jak pliki SWF stały się standardowym środkiem publikowania zawartości Flash w internecie, akronim został zmodyfikowany tak, aby oznaczał również format Small Web Format.

Flash został opracowany przez firmę Macromedia, która została przejęta przez firmę Adobe Systems w 2005 roku. Dlatego program Macromedia Flash jest teraz nazywany Adobe Flash.

Jak otworzyć plik SWF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SWF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SWF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SWF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SWF

Inne problemy z plikiem SWF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SWF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SWF:

  • plik SWF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SWF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SWF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SWF
SWF do AVISWF do FLVSWF do MOVSWF do MP3