• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SVGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SVGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik SVGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SVGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed SVG (Scalable Vector Graphics) Format Adobe Systems

Co to jest plik SVGZ?

Skalowalny plik grafiki wektorowej (.SVG) skompresowany kompresją GZIP. Zawiera dane graficzne w formacie XML. Obsługuje elementy graficzne, w tym przejrzystość, gradienty, animacje i filtry.

Skompresowane pliki SVG są zazwyczaj o 50 do 80 procent mniejsze od standardowych plików SVG. Program Adobe SVG Viewer dekompresuje pliki SVGZ automatycznie po ich otwarciu.

Jak otworzyć plik SVGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SVGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SVGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SVGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SVGZ

Inne problemy z plikiem SVGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SVGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SVGZ:

  • plik SVGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SVGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SVGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SVGZ
SVGZ do EMZSVGZ do EPFSVGZ do PDF