• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku STP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem STP. Jeżeli chcesz otworzyć plik STP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku STP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ISO-10303 STEP Product Data Format N/A

Co to jest plik STP?

Plik STP to plik montażu 3D obsługiwany przez różne mechaniczne programy projektowe, takie jak TurboCAD i Fusion 360. Zawiera trójwymiarowe dane obiektu zapisane w formacie STEP (Standardowy format wymiany danych). Pliki STP są zapisywane w formacie ASCII opartym na tekście, zgodnym z protokołami STEP ISO 10303-2xx.

Pliki STP są głównie używane do przenoszenia grafiki 3D między różnymi systemami CAD i CAM. Wielu producentów używa pliku STP do projektowania i wyceny form lub części produkowanych.

Pliki STP mogą też używać mniej popularnego rozszerzenia .STEP.

Jak otworzyć plik STP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku STP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi STP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem STP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik STP

Inne problemy z plikiem STP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem STP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami STP:

  • plik STP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku STP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik STP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik