• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SRT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SRT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SRT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SRT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SubRip Video Subtitle Format N/A

Co to jest plik SRT?

Plik SRT jest plikiem napisów zapisanym w formacie pliku SubRip. Jest obsługiwany przez kilka formatów wideo, takich jak DivX i DVD i używany przez różne programy do odtwarzania wideo. Pliki SRT zawierają informacje o napisach, które zawierają kolejną liczbę napisów, początek i koniec kodu czasowego, tekst napisów.

Format kodu czasu zawarty w plikach SRT to godziny, minuty, sekundy i milisekundy, które wyglądają następująco: HH: MM: SS, MIL. Współrzędne wyświetlania napisów mogą pojawić się po zakończeniu kodu czasowego. Jeśli nie ma współrzędnych wyświetlania, domyślne ustawienia napisów dialogowych do dolnego środka wyświetlacza.

Pliki SRT to pliki tekstowe używane w odtwarzaniu wideo. Dlatego nie zawierają żadnych danych wideo.

[moviename] .Eng.Srt - pliki napisów są często nazywane zgodnie z językiem napisów. W tym przypadku jest to plik SRT z angielskimi napisami. Plik SRT z napisami w innym języku, na przykład niemiecki, pojawia się jako moviename.Ger.Srt w przypadku niemieckich napisów.

Jak otworzyć plik SRT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SRT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SRT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SRT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SRT

Inne problemy z plikiem SRT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SRT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SRT:

  • plik SRT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SRT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SRT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SRT
SRT do ASSSRT do SUBSRT do TXT