• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPU. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Atari Spectrum Bitmap Image Format Atari

Co to jest plik SPU?

Obraz bitmapowy utworzony pierwotnie przez Spectrum 512, aplikację graficzną, która działała w systemach Atari ST. Obsługa grafiki bitmapowej z maksymalnie 512 kolorami. Może być otwarty przy użyciu niektórych programów do przeglądania zdjęć.

Jak otworzyć plik SPU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPU

Inne problemy z plikiem SPU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPU:

  • plik SPU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik