• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Printing Spool Format Microsoft

Co to jest plik SPL?

Plik utworzony przez system Windows, gdy użytkownik składa zadanie drukowania. Zawiera buforowane dane drukowania, zawierające zawartość cyfrowych dokumentów, które są wysyłane do drukarki w celu wydrukowania. Zapisuje dane w formacie raw printer. Używany jako tymczasowy magazyn danych dla zadania drukowania i jest pusty, gdy zadanie jest zakończone.

Pliki SPL są zapisywane w następującym katalogu po przesłaniu zadania drukowania: C: WindowsSystem32spoolPRINTERS.

System Windows zapisuje także plik .SHD do tego samego katalogu, co plik SPL podczas drukowania. Ten "cień" pozwala na ponowne przesłanie zadania drukowania, jeśli zostanie przerwane.

Jak otworzyć plik SPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPL

Inne problemy z plikiem SPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPL:

  • plik SPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik