• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPIFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPIFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPIFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPIFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SPIFF Still Picture Interchange File Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik SPIFF?

Obraz bitmapowy zapisany w formacie SPIFF, który został zaprojektowany do wymiany plików obrazów między środowiskami aplikacji. Zawiera skompresowane dane obrazu podzielone na nagłówek, katalog, dane obrazu i sekcje danych pośrednich. Służy do przechowywania danych obrazu na dysku twardym lub do przesyłania danych obrazu w sieci.

Obrazy SPIFF obsługują obrazy bitowe lub ciągłe (kolorowe lub szarości). Obsługują także kilka różnych algorytmów kompresji, w tym JBIG i JPEG.

Format SPIFF został zaprojektowany w celu zastąpienia formatu .JFIF. Jest nadal wstecznie kompatybilny z JFIF.

Jak otworzyć plik SPIFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPIFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPIFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPIFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPIFF

Inne problemy z plikiem SPIFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPIFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPIFF:

  • plik SPIFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPIFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPIFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik