• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sealed PDF Document Format Oracle

Co to jest plik SPDF?

Plik SPDF jest chronionym plikiem .PDF utworzonym przez oprogramowanie do ochrony dokumentów Oracle IRM (Oracle Information Rights Management). Zapisuje dokument w formacie "zapieczętowanym" lub zablokowanym i może być otwierany tylko przez użytkowników z wystarczającymi uprawnieniami. Pliki SPDF są czasami używane przez dostawców podręczników online w celu ochrony dystrybucji zakupionych cyfrowych podręczników.

Pliki SPDF można przeglądać za pomocą oprogramowania Oracle IRM Desktop, co ułatwia zarządzanie prawami autorskimi w dokumentach cyfrowych. Śledzi także statystyki dotyczące wykorzystania dokumentów i umożliwia menedżerowi praw do przywrócenia uprawnień w dowolnym momencie.

Oprogramowanie Oracle IRM czasami integruje się ze wspólnymi aplikacjami biznesowymi, takimi jak Microsoft Office czy Lotus Notes. Dzięki tej konfiguracji pliki SPDF są wyświetlane jako zwykłe pliki PDF użytkownikom końcowym, ale może być dodatkowa opcja "pieczęć" plik. Zintegrowane oprogramowanie IRM ułatwia zarządzanie hostingiem, transferem i autoryzacją praw autorskich za kulisami.

Firma SealedMedia, pierwsi twórcy typu "zapieczętowanych", zostali przejęci przez firmę Oracle. Firma wcześniej dostarczyła aplikację SealedMedia Unsealer, która mogłaby pozbyć się dokumentów. Ten program nie jest już dostępny.

Jak otworzyć plik SPDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPDF

Inne problemy z plikiem SPDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPDF:

  • plik SPDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik